Najnowsze informacje

Uniemożliwiły pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Postawą godną naśladowania wykazały się mieszkanki powiatu gostynińskiego, które zaalarmowały policjantów o nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna poruszając się ulicami miasta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia wieczorem na ul. Jana Pawła II w Gostyninie. – Dyżurny gostynińskiej policji został powiadomiony przez 34-letnią kierującą skodą. Powiedziała, że na teren parkingu sklepu wielobranżowego wjechał samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy. Praktycznie w tym samym momencie takie podejrzenie zostało wzbudzone u 43-latki i jadącej razem z nią mazdą 17-latki. Uwagę kobiet zwróciły dziwne manewry jadącego przed nimi audi. Jego kierowca wjeżdżając na parking, zahaczył o krawężnik, jechał raz do przodu, potem znowu chciał wyjechać do tyłu. To zachowanie wzbudziło podejrzenie kobiet, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Natychmiast zadzwoniły po policję, jednocześnie uniemożliwiając mężczyźnie wyjazd z parkingu – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska.

Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Łąck oraz jego 55-letni pasażer są kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz. – Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy trzech mieszkanek powiatu gostynińskiego. Dzięki swojej natychmiastowej reakcji udaremniły one dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze – dodaje Dorota Słomkowska.

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …

Jeden komentarz

  1. Gratulacje za postawę do tych Pań ale mam nadzieję że nie będę przeżywały tego samego czego sam uświadczyłem będąc tak jak te Panie osobą która zatrzymała pijanego kierowcę ;) Pozdrawiam