Uczniowie 70-tki do pracy w ORLEN Serwisie

Dobrą informację otrzymali na koniec roku szkolnego uczniowie płockiej „siedemdziesiątki”. Szkoła podpisuje umowę o współpracy z firmą ORLEN Serwis. To oznacza, że uczniowie tu będą mieli staże i praktyki. A najlepsi w przyszłości także szansę na pracę.
Orlen serwis to już kolejna firma, z którą Zespół Szkół Technicznych w Płocku podpisuje umowę o współpracy. Jak mówił dyrektor ZST Dariusz Tyburski, to wydarzenie jest niezwykle ważne zarówno dla społeczności uczniowskiej, jak również i funkcjonowania lokalnego rynku pracy. – Współpraca z firmą ORLEN Serwis będzie dotyczyła klasy patronackiej o specjalności technik mechanik w kwalifikacji M.17 – wyjaśniał dyrektor Tyburski. W tym przypadku tak i przy współpracy z innymi firmami uczniowie podczas zajęć praktycznych na terenie firmy będą mieli okazję poznawać kulisy zawodu. – Taka praktyczna współpraca działa dwustronnie. Uczniowie będą w najlepszy możliwy sposób poznawali praktyczną stronę zawodu. Pracodawcy obserwowali uczniów, być może potencjalnych pracowników swojej firmy w przyszłości – dodawał dyrektor Tyburski.
Obecnie szkoła współpracuje w zakresie organizowania staży i szkoleń z firmą Canon (technik fotografii). Współpraca jest także prowadzona z Płocką Filią Politechniki Warszawskiej (technik mechatronik) i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową (technik informatyk). A w przygotowaniu jest umowa z firmą Naftoremont.
W tym roku w ZST na wakacyjną przerwę wybrało się 640 uczniów. Ze szkołą pożegnało się 97 maturzystów i 37 absolwentów klas trzecich szkół branżowych.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Na upały dla seniorów w Płocku: szachy, warcaby i filmy

Centrum Aktywności Seniora zaprasza seniorów do udziału w prowadzonych zajęciach. Panujące upały to dobry czas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.