Tydzień Mediacji. Tu mieszkańcy powiatu gostynińskiego mogą znaleźć pomoc

Mediacja jest formą ułatwienia rozwiązania konfliktu bez przemocy. W ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji, który przypada na 18 października i Tygodnia Mediacji odbywającego się od 15 do 19 października w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie udzielane będą informacje na temat postępowania mediacyjnego.
Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji. Prowadzona jest przy udziale osoby trzeciej, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera jej przebieg i łagodzi napięcia oraz pomaga w dojściu do porozumienia. Przede wszystkim mediacja sprzyja załagodzeniu lub trwałemu zakończeniu konfliktu – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska.
Wszelkie informacje w zakresie postępowania mediacyjnego udzielane będą w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, ul. 3-go Maja 17 w dniach od 15 do 19 października 2018 r. (poniedziałek-piątek) w godz. 10.00-13.00.
Ponadto, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji w okresie od 15 do 19 października informacji na temat instytucji mediacji będą udzielali sędziowie, kuratorzy sądowi oraz asystenci Sądu Rejonowego w Gostyninie w siedzibie Sądu Rejonowego w Gostyninie przy ul. 3-go Maja 43.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Weekend majowy z szachami klasycznymi

Klub Szachowy Hetman Płock i Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa (SDK) zapraszają wszystkich umiejących …

Jeden komentarz

 1. OnlineExpert_CAM

  Dzień dobry,

  Mediacja jako alternatywna wobec sądu metoda rozwiązywania sporów zarówno między osobami fizycznymi, jak i podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, czy też organami administracji publicznej, z każdym rokiem zyskuje na popularności. W jej trakcie neutralni, bezstronni i fachowo przygotowani mediatorzy pomagają stronom zdefiniować kwestie sporne, określić własne interesy i wzajemne oczekiwania, wypracować możliwe rozwiązania i – wspierając negocjacje – osiągnąć korzystne i obopólnie akceptowalne porozumienie. Główne zalety mediacji to:
  – poufność postępowania
  – szybkość zakończenia konfliktu
  – oszczędność kosztów (zawarcie ugody w toku postępowania sądowego powoduje zwrot 3/4 opłaty sądowej od pozwu)
  – elastyczność w wyznaczaniu miejsca i terminu
  – brak zbędnego formalizmu
  – poczucie stron rzeczywistego wpływu na rozwiązanie zaistniałego sporu

  Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

  Z poważaniem,
  Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
  http://www.cammediacje.pl