Trzy wypadki i 20 kolizji

W ciągu minionego weekendu doszło do trzech wypadków. Dwa zdarzenia miały miejsce w piątek.
– Pierwszy z wypadków miał miejsce na ul. Szpitalnej ok. godz. 15.30. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca oplem 37-latka z powiatu płockiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 53-letniej rowerzystce. Kierująca rowerem, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala. Do drugiego wypadku doszło w Starym Gulczewie ok. godz. 23.15. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Ustalenia wskazują, że kierowca był nietrzeźwy. – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z płockiej komendy.

– W sobotę, 11 sierpnia ok. godz. 1.50, doszło do wypadku na ul. Płockiej w Łącku. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 18-latek z powiatu płockiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. 18-latek i czwórka jego pasażerów zostali przewiezieni do szpitala – dodaje.
W czasie weekendu policjanci odnotowali 20 kolizji, 11 na terenie Płocka i dziewięć na drogach powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców – dwóch w Płocku, na ul. Harcerskiej i Gierzyńskiego oraz czterech na terenie powiatu, w miejscowościach: Krzywanice, Antoninów, Dłużniewo i Korzeń. Do izby wytrzeźwień policjanci doprowadzili 24 osoby.
W poniedziałek, 13 sierpnia policjantów w nieoznakowanym radiowozie z videorejestratorem będzie można spotkać na terenie Płocka oraz na drogach krajowych nr 60 i 62.
(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Niepełnosprawni sportowcy rywalizują w Nowym Miszewie [ZDJĘCIA]

Już po raz 27. w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie odbywa się …

Jeden komentarz

  1. Witam, bardzo proszę rodziny pasażerów z volkswagena, którzy ucierpieli w wypadku w Łącku o kontakt na adres e-mail: patrycja.legnicka@op.pl. Pozdrawiam