Trzy filary programu wyborczego Marka Opioły – powietrze, młodzież i bezpieczeństwo

Kandydat do europarlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Marek Opioła zaprezentował podczas konferencji prasowej najważniejsze hasła jego kampanii wyborczej do Europarlamentu. Jego program opiera się na trzech filarach. Są to powietrze, młodzież oraz bezpieczeństwo. Poseł na sejm z naszego okręgu przedstawił również spot wyborczy, który jest odzwierciedleniem tego, czym chce zajmować się w Parlamencie Europejskim.
Aktywność poselska Marka Opioły koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach bezpieczeństwa, jakości powietrza oraz projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Teraz chciałby podobną tematykę wprowadzić na arenę europejską. – W Parlamencie Europejskim chce zajmować się głównie tymi trzema tematami. W Unii Europejskiej nie ma jednolitych regulacji w zakresie jakości powietrza, są tylko regulacje na poziomie krajowym. Chciałbym podjąć te kwestie i się nimi zająć – mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego.
Marek Opioła stwierdził także, że to na czym mu zależy to edukowanie młodych ludzi. – Jeżeli chodzi o młodzież to uważam, że jest wiele rzeczy do zrobienia dla młodych ludzi z regionu płockiego. Chciałbym wprowadzić stypendia dla młodych ludzi, którzy mogliby pojechać do Parlamentu Europejskiego i odbyć tam staże, tak aby to doświadczenie, jakie płynie z faktu członkostwa Polski w UE, mogło być także ich doświadczeniem edukacyjnym i zawodowym – wyjaśnił Marek Opioła.
Trzecim filarem programu kandydata jest zagadnienie bezpieczeństwa. Marek Opioła chciałby przenieś swoje dotychczasowe doświadczenia na grunt Unii Europejskiej. Kandydat podkreślał, że nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo w UE, ale także o relacje pomiędzy Unią Europejska a Sojuszem Północnoatlantyckim, czyli NATO. – Relacje te nie wyglądają tak, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jest wiele rzeczy do zrobienia zarówno po stronie europejskiej, jak i atlantyckiej. Wiele kwestii, które dotyczą Europy, należałoby zmienić – mówił Marek Opioła.
Priorytetami w zakresie bezpieczeństwa dla posła jest wprowadzenie na europejskie forum takich tematów jak niedostosowanie infrastruktury drogowej do przerzutu wojsk oraz zmiany w tym zakresie. – Jeżeli chodzi o flankę wschodnią NATO to ostatnie ćwiczenia pokazały, że infrastruktura w Europie nie jest do tego przygotowana. W związku z tym na polu Parlamentu Europejskiego trzeba by było przeprowadzić wiele zmian, tak, żeby ta infrastruktura, która jest budowana na flance wschodniej, miała większe wsparcie. Ważnym tematem jest także to, że drogi, które obecnie są budowane w Europie, nie uwzględniają przerzutu wojsk. Tutaj również potrzeba zmian (…). Musimy pokazać tak zwanej „starej Unii”, że jeśli chcemy być bezpieczni, to musimy zmienić filozofię swojego myślenia – wyjaśniał Marek Opioła.

(ek)

Fot. (ek)

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.