Triduum Paschalne w płockiej katedrze

W płockiej katedrze uroczystości Triduum Paschalnego rozpocznie w Wielki Czwartek, 18 kwietnia o godz. 10.00 msza święta Krzyżma. W nabożeństwie udział wezmą biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy Mirosław Milewski, biskup senior Roman Marcinkowski. Przewodniczy i homilię wygłosi biskup Piotr Libera.
Tego samego dnia o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. Wieczerzy Pańskiej, z udziałem i przewodniczeniem biskupa Piotra Libery i homilią biskupa Mirosława Milewskiego.
W Wielki Piątek, 19 kwietnia nabożeństwu Ciemnej Jutrzni o godz. 9.00 będzie przewodniczył biskup Piotr Libera, a kazanie wygłosi ks. Radosław Zawadzki, prefekt roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. O godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo Męki Pańskiej – przewodniczy biskup Piotr Libera, z udziałem biskupa Mirosława Milewskiego.
W Wielką Sobotę, 20 kwietnia biskup Mirosław Milewski będzie przewodniczył nabożeństwu Ciemnej Jutrzni, które rozpocznie się o godz. 9.00. Kazanie wygłosi ks. Wojciech Kruszewski, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. O godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna – przewodniczy i homilię wygłosi biskup Mirosław Milewski.
W Wielkanocną Niedziele, 21 kwietnia mszy świętej rezurekcyjnej o godz. 6.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup Roman Marcinkowski.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek w Ciółkowie

Wczoraj (środa, 15 maja) doszło do wypadku w Ciółkowie. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu …