Tragiczny wypadek w Stropkowie. Zginął policjant

W czwartek, 15 listopada około godziny 17.00 w wypadku samochodowym w miejscowości Stropkowo zginął oficer prasowy żuromińskiej policji, starszy aspirant Robert Wierciński. Miał 39 lat. Był tylko policjantem, ale także wybitnym sportowcem.
Do tragicznego wypadku doszło w Stropkowie, w gminie Zawidz, w powiecie sierpeckim. – W samochód audi, który prowadził policjant, uderzyła ciężarowa scania – informuje zespół prasowy mazowieckiej policji. – Starszy aspirant Robert Wierciński skakał ze spadochronem, wspinał się po skałach, nurkował, jeździł na nartach, biegał, był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, ale najbardziej lubił walczyć. Mata i sala treningowa to dla niego był drugi dom. Żuromiński policjant, oficer prasowy komendy powiatowej, judoka z czarnym pasem. Od wielu lat wytrwale trenował judo, była to jego pasja. Mimo wielu obowiązków służbowych znajdował czas na jej rozwijanie, o czym świadczą liczne sukcesy oraz czarny pas – wspominają tragicznie zmarłego kolegę policjanci.
(jac)
Fot. KWP z/s w Radomiu

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …

Jeden komentarz

  1. niestety przyczyną tragedii było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez audi-wjechał przed jadącego główna drogą -światła nie działały.Bardzo dziwne-wygląda to również że musiał wjechać tuż przed przód jadącej Scani bo jest uderzenie z boku -a gdyby zajechał troszkę wcześniej byłoby z tyłu i wówczas pewnie skutki nie byłyby tak tragiczne