Tragedia na drodze w Słubicach. Policja podsumowała święta

25 grudnia na ulicy Płockiej w Słubicach doszło do tragicznego wypadku. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem peugeot 43-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego potrącił idącego jezdnią 45-letniego mieszkańca Słubic. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku zostaną zbadane w toku prowadzonego postępowania – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Policjanci apelują do wszystkich użytkowniku dróg o rozwagę. Przypominają pieszym o noszeniu elementów odblaskowych, natomiast kierowcom o prowadzeniu pojazdu z prędkością umożliwiającą im panowanie nad pojazdem w przypadku wystąpienia na drodze nagłych sytuacji niebezpiecznych.
Do potrącenia dwóch 10-letnich dziewczynek doszło także 22 grudnia na ulicy Narodowych Sił Zbrojnych w Płocku, w rejonie skrzyżowania z ul. 7 Czerwca 1991 r. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem 36-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego potrącił przechodzące na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie dziewczynki w wieku 10 lat. Jedna z dziewczynek po udzielonej pomocy została zwolniona do domu, natomiast druga została przewieziona do szpitala – dodaje Krzysztof Piasek.
W ciągu przedłużonego świątecznego weekendu policjanci odnotowali 38 kolizji drogowych – 27 na ulicach Płocka i 11 na drogach powiatu. Zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierowców – wszystkich w Płocku na ulicach: Pocztowej, Dobrzyńskiej i Słowackiego. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 42 osoby.
Pomiędzy 24 a 25 grudnia w Pęszynie – gmina Bielsk – nieznani sprawcy ukradli z pomieszczenia gospodarczego artykuły spożywcze oraz mierniki elektryczne. Straty oszacowano na około 600 złotych.
25 grudnia nieznany sprawca oberwał lusterka w oplu astrze zaparkowanym przy ulicy Płoskiego w Płocku. Straty oszacowano na około 600 złotych.
25 grudnia ktoś wybił przednią szybę i porysował błotnik opla vectry zaparkowanego przy ulicy Leszczynowa. Wartość strat oszacowano na około tysiąc złotych.
26 grudnia nieznani sprawcy włamali się do pomieszczeń magazynowych przy ulicy Bielskiej. Ukradli pieniądze w kwocie około 300 złotych, które były przechowywane w kasetce.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Płoccy policjanci odnaleźli 65-latka z Płocka. Leszek Wiśniewski został odnaleziony w Płocku, dzięki informacjom zamieszczonym …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują 65-letniego płocczanina – Leszka Wiśniewskiego. – Mężczyzna wyszedł na spacer 15 września …