Taniec przeciw przemocy

W czwartek, 14 lutego w ramach akcji „Nazywam się Miliard” na Placu Paderewskiego kobiety zatańczą, aby wesprzeć kobiety dotknięte przemocą seksualną i zamanifetsować swój sprzeciw wobec takich zjawisk.
Gwałt i inne formy przemocy seksualnej to jedne z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Kobiety, które ich doświadczyły często potrzebują nie tylko pomocy prawniczek/ów, psycholożek/ów czasem długotrwałej, ale i pomocy finansowej umożliwiającej powrót do równowagi, życie bez poczucia niepewności związanej z sytuacją finansową.
Tym właśnie zajmują się członkowie Funduszu Przeciwprzemocowego Feminoteki -wszelkie wpłaty, które wpływają na jego konto przeznaczają na organizowanie akcji wspierających, jeśli zajdzie taka potrzeba, w postaci demonstracji, petycji czy innych form. A także na zorganizowanie kampanii edukacyjnej dotyczącej przemocy seksualnej. Link do zbiórki w internecie: https://pomagam.pl/funduszfeminoteki?fbclid=IwAR3SSma6yLrjBRt3l6RPy6jBOsRzAmlYPVRkwJgRPjs4HIHLiRvti1cubnA
Warto dodać, że tym razem zatańczą również uczennice i uczniowie płockiej Małachowianki, którzy od kilku tygodni prowadzą też na terenie swojej szkoły akcję informacyjną, która dotyczy zgody na kontakty seksualne.
(jb)

Zobacz kolejny artykuł

Weekend majowy z szachami klasycznymi

Klub Szachowy Hetman Płock i Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa (SDK) zapraszają wszystkich umiejących …