Najnowsze informacje

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku

Od 13 do 19 listopada w ponad 160 krajach będą odbywały się tysiące wydarzeń: debaty, szkolenia, warsztaty, dyskusje i spotkania z ekspertami, promujące przedsiębiorczość i aktywność biznesową. To wszystko w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym. – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to święto obecnych i przyszłych przedsiębiorców, ludzi aktywnych, którzy chcą działać, podejmować ryzyko i realizować swoje pomysły biznesowe – mówił prezydent Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej poświęconej projektowi.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku zainauguruje debata o start-upach w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Rozpocznie się 13 listopada o godz. 11.00. Godzinę wcześniej w siedzibie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki PWSZ w Trzepowie o ekonomii społecznej będzie opowiadała Renata Góral z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

Wiele wydarzeń organizuje płocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. – W tym roku wychodzimy poza mury naszej uczelni do szkół ponadgimnazjalnych, by dzielić się młodzieżą wiedzę o przedsiębiorczości – mówił prof. Maciej Słodki, rektor PWSZ. Szczególnie zachęcała do udziału w wykładzie Carol Grzych, która jest stypendystką programu Fulbrighta i przez dwa tygodnie prowadzi zajęcia w płockiej szkole. 14 listopada (godz. 11.45, aula przy ul. Gałczyńskiego 28) będzie mówiła o Dolinie Krzemowej i przedsiębiorczości w Stanach Zjednoczonych.

Szczegółowy program spotkań organizowanych przez PWSZ w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie internetowej uczelni: www.pwszplock.pl. Szczegółowych informacji udziela także,w tym o zapisach na poszczególne wykłady i warsztaty, Biuro Studenckich Praktyk Zawodowych i Karier: tel.: 24 366 54 02 wew. 247 lub 509 828 083, e-mail: biuropraktyk@pwszplock.pl.

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …