Świąteczne spotkanie w Zakrzewie

Tradycją Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie jest spotkanie Wielkanocne połączone z kiermaszem prac wykonanych przez mieszkańców DPS-ów i uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Takiego spotkania nie mogło zabraknąć także przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi. Na zaproszenie dyrektorek DPS-ów w Nowym Miszewie, Barbary Stańskiej–Mackiewicz i w Zakrzewie Iwony Paradowskiej–Olkowskiej przyjechało do Zakrzewa liczne grono przyjaciół obu placówek. Wśród gości byli m.in. wicestarosta Iwona Sierocka, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Kinga Jura, szefowa płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego i powiatowa radna Marlena Mazurska, radny powiatowy Stefan Jakubowski, wójt gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski.
Mieszkańcy domów oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej przygotowali prace nawiązujące do tradycji wielkanocnej. Gościom zaprezentowano pomysłowe stroiki świąteczne, kurki uszyte z różnokolorowych materiałów, pisanki wykonane techniką decupage, drewniane zajączki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku eko-jajka z kory brzozowej. Nie zabrakło też charakterystycznych dla ludowej tradycji w tej okolicy palm wykonanych z bukszpanu i kwiatków z kolorowej bibuły. Na stołach zagościły mazurki ozdobione bakaliami.
Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za wsparcie udzielane placówkom przez liczne instytucje, organizacje społeczne i osoby prywatne. – Każdy rodzaj wsparcia jest ważny. Zarówno ten materialny, jak i ten, którego nie można przeliczyć na pieniądze: osobistego zaangażowania w różnorodne działania na rzecz osób niepełnosprawnych, poświęcenia im swojego czasu, uwagi i życzliwości – mówiła dyrektor DPS w Zakrzewie, Iwona Paradowska-Olkowska.
Po części oficjalnej, zgodnie z tradycją zaproszeni goście i mieszkańcy podzielili się jajkiem przy wielkanocnym stole. A na nim królowały potrawy przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zakrzewie.

(gsz)

Fot. DPS w Zakrzewie

 

Zobacz kolejny artykuł

Będzie protest przeciwko wycince drzew

Jutro (czwartek, 27 czerwca) o godzinie 18.00 odbędzie się protest przeciwko wycince drzew podczas przebudowy …