Najnowsze informacje

Styczniowe rocznice

W najbliższych przypadają trzy rocznice związane z historią Polski i Płocka.
19 stycznia przypada 73. rocznica spalenia 79 Polaków przez niemieckich żołnierzy. Na ten dzień zaplanowano złożenie kwiatów przez delegacje ze szkoły i kombatantów. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00 przed pomnikiem 79 spalonych Polaków, przy ul. Sienkiewicza 28. Przygotowali ją uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości.
O godz. 12.00 uroczystości odbędą się także przy mogile zamordowanych Polaków na cmentarzu w Al. Kobylińskiego – część północna. Za zorganizowanie uroczystości odpowiada Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich.
21 stycznia przypada 73. rocznica zakończenia działań wojennych w Płocku. O godz. 12.00 kombatanci złożą kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza, pl. Narutowicza.
22 stycznia – 155. rocznica wybuchu powstania styczniowego. O godz. 11.00 – zapalenie zniczy na mogiłach powstańców styczniowych: sanitariuszki Marii Pauliny Krzyżanowskiej na cmentarzu w Al. Kobylińskiego – część południowa oraz powstańców styczniowych na cmentarzu w Al. Kobylińskiego – część północna. Uroczystość przygotowuje Szkoła Podstawowa nr 18.
Na godz. 12.00 zaplanowano zapalenie zniczy na grobie powstańców styczniowych na cmentarzu garnizonowym, ul. Norbertańska – opiekuni Szkoła Podstawowa nr 12 i Zespół Szkół Technicznych.
O godz. 16.00 odbędą się uroczystości przy Krzyżu Bohaterów Powstania Styczniowego, al. Piłsudskiego – opiekun Szkoła Podstawowa nr 3.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Płocki raport drogowy 14 sierpnia

Informujemy, gdzie w dniu 14 sierpnia będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …

Akcja „Bezpieczny sierpień 2018”

Od 14 do 16 sierpnia policjanci z płockiej drogówki będą prowadzili działania w ramach akcji …