Strażnicy miejscy apelują: pomagajmy bezdomnym

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w weekend temperatura może w niektórych rejonach wynosić nawet -15 st. C. Powrót ostrej zimy zacznie się już dziś.
Okres zimowy to ciężki czas dla osób bezdomnych, żyjących w kanałach, pustostanach, altanach działkowych czy na klatkach schodowych. – Jeśli zauważycie bezdomnego śpiącego na ławce w parku, przystanku autobusowym, w pustostanie, piwnicy, na klatce schodowej, węźle ciepłowniczym, w szałasie, leżącego na ziemi, albo macie informację o osobach bezdomnych, które nie radzą sobie i wymagają pomocy, prosimy dzwońcie do dyżurnego straży miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986 – apeluje rzecznik prasowy straży miejskiej Jolanta Głowacka. – Każdego dnia strażnicy miejscy interweniują w stosunku do osób bezdomnych. Ponieważ jedną z najczęstszych przyczyn zamarznięć jest alkohol. Każdy śpiący chociażby na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Prosimy nie ignorować takich osób. Noc spędzona zimą na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie.
Kiedy temperatury znacznie spadają poniżej zera, rejonowi straży miejskiej prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrole mają m.in. na celu przekonanie osób bezdomnych do skorzystania nocą z ogrzewalni lub ze schroniska dla bezdomnych mężczyzn. – Proszę pamiętać, iż działania straży miejskiej mają charakter czysto pomocowy, a nie represyjny. Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego przysporzy komukolwiek problemów. Nasze patrole zareagują na każdą informację od mieszkańców – dodaje Jolanta Głowacka.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Świętujemy Niepodległość

21 września w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się Festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez …

Plan pracy drogowców na 21 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …