Sprawni jak żołnierze. Wyniki zawodów

W poniedziałek, 15 kwietnia rozgrywane zostały 42. Zawody Sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”.
Zawody były rozgrywane w kilku konkurencjach: test sprawnościowy i pierwsza pomoc przedmedyczna (ZST); strzelanie i rzut granatem (strzelnica LOK), bieg przełajowy (tereny wokół Leśniczówki w Brwilnie).
Drużyny dziewcząt i chłopców z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, w składzie: Magdalena Sikorska, Roksana Goliasz, Zuzanna Moczydłowska oraz Tomasz Grudziński, Sebastian Sobociński, Rafał Jarzyński zajęły pierwsze miejsca podczas 42. Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Opiekunem obu drużyn był Konrad Popławski.
Drugie miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, a trzecie drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku.
Drugie miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku, trzecie drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy puchary ufundowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Upominki dla uczestników ufundowali także Wojskowy Komendant Uzupełnień w Płocku oraz 64 Batalion Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W rywalizacji wzięło  udział 10 drużyn – 4 dziewcząt (I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu oraz Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu)  i 6 chłopców (Zespół Szkół Zawodowych Centrum Edukacji w Płocku, Zespół Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu oraz Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu).
Organizatorem zawodów była płocka delegatura Kuratorium Oświaty w Warszawie przy pomocy Zespołu Szkól Technicznych, Ligi Obrony Kraju, Polskiego Czerwonego Krzyża, Nadleśnictwa Płock, Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku. Opiekę medyczną zapewniła szkolna drużyna medyczna z ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie.

(jac)

Fot. Płocka delegatura  Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zobacz kolejny artykuł

Morze w obrazach

Dziś (26 czerwca) w Filii bibliotecznej nr 7 przy ulicy Piaska zostanie otwarta wystawa malarska …