Sprawni jak żołnierze – 42. edycja zawodów

Dziś (poniedziałek, 15 kwietnia) rozgrywane są w Płocku 42. Zawody Sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”.
W rywalizacji bierze udział 10 drużyn – 4 dziewczęcych (I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu oraz Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu) i 6 chłopięcych (Zespół Szkół Zawodowych Centrum Edukacji w Płocku, Zespół Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu oraz Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu).
Zawody są rozgrywane w kilku konkurencjach: Test sprawnościowy i pierwsza pomoc przedmedyczna (ZST); strzelanie i rzut granatem (strzelnica LOK), bieg przełajowy (tereny wokół Leśniczówki w Brwilnie).
Organizatorem zawodów jest płocka delegatura Kuratorium Oświaty w Warszawie przy pomocy Zespołu Szkól Technicznych, Ligi Obrony Kraju, Polskiego Czerwonego Krzyża, Nadleśnictwa Płock, Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku. Opiekę medyczną zapewnia szkolna drużyna medyczna z ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie.

(jac)

 

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.