Spokojny poniedziałek

W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 11 kolizji drogowych – 6 na ulicach Płocka i 5 na drogach powiatu. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 6 osób.
Wczoraj (poniedziałek, 15 kwietnia) policjanci płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.
Na al. Piłsudskiego w Płocku pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości w sąsiedztwie przejścia dla pieszych, 50-letni kierowca forda pędził z prędkością ponad 100 km/h. – Ponownie apelujemy do kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku oraz szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Prędkość jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Jak widać po liczbie zatrzymanych praw jazdy przez policjantów płockiej drogówki, kierowcy bardzo często bagatelizują obowiązujące przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Tylko od początku roku płoccy mundurowi zatrzymali aż 84 praw jazdy za dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym – komentuje oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska.
Dzisiaj (wtorek, 16 kwietnia) od godz. 14.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem na ulicach Płocka.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …