„Smog” na drogach. Trwają policyjne kontrole

Dzisiaj (środa, 27 lutego) policjanci ruchu drogowego w całym kraju – także w Płocku i powiecie płockim – prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Smog”.

Policyjna akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin. – Policjanci reagują również na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma również charakter edukacyjny – informuje rzecznik prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska. – Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …

Jeden komentarz

  1. Sprawdzcie radiowozy milicyjne oraz ich prywatne ruinoauta(bo to nie jest policja) to 90% tych w mundurach bedzie jeżdzic rowerami.