Najnowsze informacje

SLD poprze przyszłoroczny budżet miasta

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej poprą projekt przyszłorocznego budżetu miasta. Przyznają, że w dokumencie znalazła się część złożonych przez nich dwa miesiące temu propozycji. Zapowiadają jednak złożenie kolejnych wniosków.
Dwa miesiące temu radni SLD przedstawili 69 wniosków do przyszłorocznego budżetu: – 17 z nich znalazło się w projekcie budżetu. Są to między innymi budowa łącznika pomiędzy rondem Wojska Polskiego na ul. Wyszogrodzkiej a rondem przy Budmacie na przedłożeniu ul. Otolińskiej. Znalazło się 960 tysięcy na budowę jednego budynku z mieszkaniami socjalnymi. Będą modernizowane place zabaw przy przedszkolach. Znalazły się pieniądze na aktualizację projektów stadionu Stoczniowca i nabrzeża wiślanego. Nareszcie jest szansa na remont ulicy Zglenickiego oraz zaprojektowanie dwujezdniowego odcinka ul. Wyszogrodzkiej od Podolszyc do Imielnicy. Być może jutro na sesji czeka nas niespodzianka w związku z pozwoleniem na budowę wiaduktu na al. Piłsudskiego – wylicza szef klubu radnych SLD Arkadiusz Iwaniak.
Jednak radni Sojuszu mają jeszcze kilka propozycji przedsięwzięć, które chcą wprowadzić do przyszłorocznego budżetu. Główne to zabezpieczenie rezerwy celowej 2,5 mln zł na podwyżki dla pracowników szeroko rozumianej administracji samorządowej, zabezpieczenie środków na prace studyjne nad utworzeniem uniwersytetu w Płocku, 2,5 mln na programy zdrowotne, w tym leczenie niepłodności metodą in vitro, szczepienia przedszkolaków przeciwko grypie i nastolatek przeciwko brodawczakowi; a także dołożenie 1 miliona złotych na budowę mieszkań socjalnych.
– Każdy z nas złoży także własne wnioski – dodaje Arkadiusz Iwaniak. Chodzi między innymi o docieplenie budynku przy Popłacińskiej 42, budowę parkingów przy ulicach Padlewskiego, Słowackiego, Miodowej 23, Na Skarpie oraz Norwida. Zdaniem lewicy parking powinien powstać także przy budynku CKU do którego w przyszłym roku ma przeprowadzić się część wydziałów Urzędu Miasta. Remontu wymagają także ulice Kossobudzkiego, Wolskiego, Przemysłowa. Traugutta. Potrzebne są nasadzenia zielenie, szczególnie drzew na placach zabaw dla najmłodszych mieszkańców.
Kolejne propozycje radnych SLD to budowa noclegowni dla osób potrzebujących pomocy w sytuacja kryzysowych oraz domu spokojnej starości. – W budżecie na rok 2012 było zapisanych 150 tysięcy złotych na projekt domu spokojnej starości, ale nic w tym kierunku nie zrobiono. Chcemy zwrócić uwagę na rzeczy, o których przez ostatnie lata zapominano – podsumowuje Arkadiusz Iwaniak.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …