Skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z Tysiąclecia i Miodową częściowo zamknięte

W czwartek, 19 lipca drogowcy zamkną częściowo skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z Tysiąclecia i Miodową. Nie można będzie przejechać ul. Łukasiewicza.
Natomiast ruch z ul. Tysiąclecia w ul. Miodową oraz w przeciwnym kierunku będzie odbywać się normalnie. Możliwy będzie też przejazd przez skrzyżowanie ul. Łukasiewicza i ul. Hermana. – Autobusy Komunikacji Miejskiej, które poruszały się Al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza pojadą ul. Bielską i Tysiąclecia. Prace na skrzyżowaniu potrwają do końca sierpnia – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Przebudowa skrzyżowania ul. Tysiąclecia, Łukasiewicza i Miodowej jest elementem większej inwestycji, w ramach której budujemy jeszcze drogę rowerową wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza. Całe to przedsięwzięcie zaś jest jednym z pięciu części programu mobilności miejskiej, w ramach którego trwa już także przebudowa ul. Łukasiewicza. Trwa również budowa parkingu przy ul. Bielskiej. Ustawionych zostało 40 nowych wiat przystankowych. Kontynuowana jest także produkcja 25 autobusów hybrydowych (powinny przyjechać do Płocka w sierpniu).
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zwłoki mężczyzny przy ul. Sierpeckiej. Według policji to mógł być wypadek

We wtorek, 11 grudnia przy ul. Sierpeckiej w Płocku zostały znalezione zwłoki 58-letniego mieszkańca naszego …

Plan pracy drogowców na 11 grudnia

Informujemy, gdzie w dniu 11 grudnia będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …