Najnowsze informacje

Są kolejne szkolenia w skarbówce

Do udziału we wtorkowych spotkaniach poświęconych tematyce zasad przygotowywania, przechowywania i przekazywania informacji oraz dokumentów księgowych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) zaprasza płocki Urząd Skarbowy. Szkolenia dla przedsiębiorców będą odbywały się w kolejne grudniowe wtorki: 12 i 19.
Akcja szkoleń pod hasłem „Wtorki z JPK” rozpoczęta została w listopadzie. W związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców została przedłużona na grudzień. W dniach 12 i 19 grudnia szkolenia będą prowadzone w siedzibie Urzędu Skarbowego w Płocku. Rozpoczną się o godzinie 10.00 w sali szkoleniowej 011. Informacje związane z prowadzonym przez US szkoleniem można uzyskać pod numerem tel.: 24 361 65 16 bądź drogą elektroniczną: joanna.tomaszek@mz.mofnet.gov.pl. Komunikat o organizacji szkoleń zostanie opublikowany na stronach Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej, jak również zamieszczony na stronach Izby Administracji Skarbowej i Urzędu Skarbowego.
W ramce
JPK-VAT składa się z danych identyfikujących podatnika oraz danych dotyczących dokumentów sprzedażowych i zakupowych. Plik JPK-VAT odzwierciedla dane zawarte w ewidencji sprzedaży i zakupu VAT.
Pliki JPK-VAT mikroprzedsiębiorcy składają od 1 stycznia 2018 r. do szefa KAS elektronicznie bez wezwania do dnia 25 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.
Jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji organom podatkowym w formie elektronicznej pozwalającej na skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości, a w efekcie ograniczenia ich kosztów. Najistotniejszym celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest skrócenie czasu kontroli podatkowej oraz poprawa jej wyników. System ten pozwoli urzędnikom przede wszystkim na łatwe zlokalizowanie tzw. pustych faktur.
Opr. rad

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …