Najnowsze informacje

Ryszard Petru z wizytą w Płocku

Płockie Koło Nowoczesnej zaprasza w najbliższy czwartek, 19 kwietnia o godzinie 17.30 do Staromiejskiego Centrum Biznesu Przetwornia przy ulicy Synagogalnej 4 na spotkanie otwarte z Ryszardem Petru. Wizyta założyciela Nowoczesnej związana jest z jego stowarzyszeniem „Plan Petru”.
Spotkanie jest częścią cyklu ogólnopolskich debat w ramach Stowarzyszenia „Plan Petru”. Po Gdańsku, Toruniu, Częstochowie i Poznaniu przyszedł czas na Płock. To druga wizyta w naszym mieście. Poprzednio lider nowoczesnej odwiedził Płock w lipcu ubiegłego roku. Tematami spotkania będą edukacja, służba zdrowia, kultura, gospodarka i bezpieczeństwo. – Warto przyjść i podyskutować o tym, co wymaga naprawy po dwóch latach rządów PiS-u i jak to zrobić. Wynikiem wszystkich spotkań Petru z obywatelami będzie Wspólny Plan Naprawy Państwa, który będzie wdrożony po odejściu PiS-u od władzy – wspólnie stworzymy i zrealizujemy program rozwoju Polski nowoczesnej, tolerancyjnej, bezpiecznej, zamożnej i europejskiej – zachęca Ryszard Petru.
Stowarzyszenie „Plan Petru” to ponadpartyjna płaszczyzna wspólnej pracy nad „Planem Naprawy Państwa”, który według twórcy Nowoczesnej ma być najlepszą alternatywą dla obecnie realizowanej przez rząd PiS polityki społeczno-gospodarczej.
Ryszard Petru spotka się także z lokalnymi dziennikarzami. Tematem konferencji będą między innymi jesienne wybory samorządowe w Płocku. Planowane jest również spotkanie Ryszarda Petru z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim.
(jac)

 

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 20 sierpnia

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Wycinanie krzewów przydrożnych: …

W sobotę objazdy na liniach nr 4 i 24

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Kościuszki i placu Dąbrowskiego na czas III Biegu …