Najnowsze informacje

Rozpoczęła się wymiana wiat na płockich przystankach. Stanie 40 nowych konstrukcji

W poniedziałek, 23 kwietnia firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, a w ich miejsce stanie 40 nowych.
Pasażerowie miejskich autobusów muszą uzbroić się w cierpliwość. – Wielu płocczan mogło przyzwyczaić się, że na przystankach, z których korzystają, zawsze znajdują się wiaty chroniące przed deszczem i wiatrem. Tymczasem przez pewien okres w ogóle ich nie będzie – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem (z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy) i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. – Harmonogram prac zakłada, że Budotechnika zacznie najpierw demontować stare wiaty – siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka – i montować nowe. Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, a na koniec będzie montował wyposażenie. Koniec wszystkich prac został wyznaczony na 15 czerwca tego roku – dodaje Hubert Woźniak.
Wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej, którego koszt przekracza 96 mln zł. W jego skład wchodzi jeszcze przebudowa ul. Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza (wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza), budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych. Unijne dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł.
(jac)

Fot. UMP
Funkcjonująca już nowa wiata przy ul. Dobrzyńskiej

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …