Rozpoczęła się wymiana wiat na płockich przystankach. Stanie 40 nowych konstrukcji

W poniedziałek, 23 kwietnia firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, a w ich miejsce stanie 40 nowych.
Pasażerowie miejskich autobusów muszą uzbroić się w cierpliwość. – Wielu płocczan mogło przyzwyczaić się, że na przystankach, z których korzystają, zawsze znajdują się wiaty chroniące przed deszczem i wiatrem. Tymczasem przez pewien okres w ogóle ich nie będzie – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem (z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy) i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. – Harmonogram prac zakłada, że Budotechnika zacznie najpierw demontować stare wiaty – siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka – i montować nowe. Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, a na koniec będzie montował wyposażenie. Koniec wszystkich prac został wyznaczony na 15 czerwca tego roku – dodaje Hubert Woźniak.
Wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej, którego koszt przekracza 96 mln zł. W jego skład wchodzi jeszcze przebudowa ul. Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza (wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza), budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych. Unijne dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł.
(jac)

Fot. UMP
Funkcjonująca już nowa wiata przy ul. Dobrzyńskiej

Zobacz kolejny artykuł

Gostynińska policja podsumowała świąteczny weekend

Od 19 do 22 kwietnia policjanci prowadzili działania „Wielkanoc 2019”. Podczas czterech dni akcji na …