Rozmawiali o bezpieczeństwie

W Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyła się kolejna Debata Społeczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie oraz Starostę Gostynińskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji pomocowych oraz mieszkańcy. Podczas spotkania zaprezentowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.
Podczas debaty I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Radosław Romanowski omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu gostynińskiego. Zaprezentował również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, do budowania, której zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy. Nadkom. Romanowski podkreślił, że mapa jest inspiracją dla podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo do podejmowania jeszcze skuteczniejszych działań.
Dominującym tematem podczas tegorocznej debaty była infrastruktura drogowa, a w szczególności ścieżki rowerowe, głównie na terenie pozamiejskim. Poruszony został również problem monitorowania przez służby ewentualnej dostępności środków odurzających. Na wszystkie zadane w czasie debaty pytania opowiadali zaproszeni goście – przedstawiciele zarządu dróg oraz I Zastępca Komendanta powiatowego Policji w Gostyninie.

(ek)

Fot. KPP w Gostyninie

Zobacz kolejny artykuł

Na upały dla seniorów w Płocku: szachy, warcaby i filmy

Centrum Aktywności Seniora zaprasza seniorów do udziału w prowadzonych zajęciach. Panujące upały to dobry czas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.