Rocznicowy piknik z bankiem

Narodowy Bank Polski włącza się w uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Płocku NBP organizuje w środę, 15 sierpnia piknik rodzinny na Starym Rynku.
W Warszawie punktem kulminacyjnym udziału banku centralnego będzie plenerowa impreza, która odbędzie się 15 sierpnia na Pl. Piłsudskiego. Jej centralną częścią jest multimedialne widowisko artystyczne obrazujące 100 lat, które minęło od odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wydarzenie będzie łączyło w sobie różne gatunki sceniczne i filmowe oraz scenograficzne. Różnorodność stylów, będąca alegorią polskiego społeczeństwa, zilustruje historię zmagań o niepodległość i wolność naszego narodu przez pryzmat jednej, symbolicznej, polskiej rodziny.
NBP zależy na tym, aby umożliwić uczestnictwo i przeżywanie tego wydarzenia również osobom, które nie będą mogły odwiedzić Warszawy. Z tego względu organizuje pikniki rodzinne, podczas których planowana jest transmisja „na żywo” z pl. Piłsudskiego w Warszawie.
W Płocku taki piknik odbędzie się na Starym Rynku. Początek o godz. 17.00. Wśród atrakcji m.in. kurs rozpoznawania autentyczności polskich banknotów, punkt zamiany monet okolicznościowych, sejf z nagrodami, bankowóz, pojazdy militarne, grupa rekonstrukcyjna, warsztaty i gry dla całych rodzin, fotostudio i escape room, stoiska PKN ORLEN, Komendy Miejskiej Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od godz. 20.30 transmisja „na żywo” widowiska „Wolność we krwi” z Warszawy.
Partnerem wydarzenia jest PKN ORLEN. Opr. (gsz)
Tekst przygotowano we współpracy z PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Kolizja z szynobusem w Nowych Proboszczewicach

14 lutego około godziny 4.30 doszło do wypadku na przejeździe kolejowym w Nowych Proboszczewicach. Z …