Razem dla Julii

Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia w Galerii Wisła w Płocku odbędzie się  akcja charytatywna „Razem dla Julii”. Pieniądze zbierane będą na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla 15-letniej Julii Pietrzak z Płocka. – Julka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz rybią łuskę pęcherzową. Rodziny nie stać na pokrycie kosztów pełnej rehabilitacji, stąd inicjatywa – informuje Magdalena Michalska, marketing manager Galerii Wisła.

Od godziny 11:00 kwestować będą wolontariusze z płockiego wolontariatu oraz znane osoby z Płocka. O godzinie 17:00 rozpocznie się licytacja zebranych fantów. Będą to m.in. koszulki, piłki, stroje sportowe, obrazy. Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o. o. przekazało na licytację pełnowymiarowe rowery wykonane z surowców wtórnych i naturalnych, które zostały złożone w konkursie pn. “EKO-ROWER” oraz prace plastyczne wykonane w ramach konkursu “Segregujesz Świat Ratujesz”, które będą sprzedawane w loterii fantowej. Konkursy organizowane przez PGO zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wzięło w nich udział ponad 400 uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu płockiego oraz miasta Płocka.

Ponadto specjalnie dla klientów Galerii – i oczywiście wszystkich chcących wesprzeć akcję – zaśpiewają Patrycja Malinowska oraz Ada Stanuszkiewicz. Organizatorem akcji jest Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Zobacz kolejny artykuł

Świętujemy Niepodległość

21 września w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się Festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez …

Plan pracy drogowców na 21 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …