Przed świętami złodzieje nie próżnują. Uwaga na portfele

W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych – 8 na ulicach Płocka i 5 na drogach powiatu. W Przeciszewie funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy mieli orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 8 osób.
W Gąbinie nieznany sprawca ukradł torebkę, w której był portfel z dokumentami i pieniędzmi. Straty oszacowano na około 300 złotych.
W Płocku przy ulicy Rembielińskiego złodziej ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 980 zł. – Kieszonkowcy wykorzystują tłok, który często sami tworzą i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Apelujemy, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki – przypomina oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska.
Dzisiaj (piątek, 19 kwietnia) do godz. 13.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem na ulicach Płocka oraz trasie Płock – Bronowo Zalesie – Płock, a od godz. 16.00 do północy na trasie Płock –  Proboszczewice – Płock.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …