Najnowsze informacje

Przed świętami więcej policjantów na ulicach

Przed Bożym Narodzeniem Komenda Miejska Policji w Płocku, podejmuje szereg prewencyjnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach Płocka, powiatu płockiego, a także w rejonie miejsc gdzie mieszkańcy najczęściej robią zakupy przedświąteczne. Od 24 do 27 grudnia płoccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą „Boże Narodzenie 2015”.
W okresie tym aktywność policjantów zostanie szczególnie ukierunkowana na: zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, egzekwowanie jazdy z dozwoloną prędkością przez kierujących, szczególnie w obszarach zabudowanych, dokonywanie masowych badań trzeźwości w celu zapobieżenia uczestniczenia w ruchu i eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących, egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzone będą kontrole samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton pod względem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu: 25 grudnia w godz. 8.00 – 22. 00, 26 grudnia w godz. 8.00 – 22.00, w zakresie przewożenia nielegalnie pozyskanego stroiszu z drzew i krzewów iglastych.
Już od 21 grudnia dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali skierowani w rejon targowisk, galerii handlowych i miejsc zakupu choinek. – Należy pamiętać, że przedświąteczny okres zakupowy jest „okazją” dla przestępców. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać kilku podstawowych zasad aby uchronić się przed złodziejem. Pamiętajmy aby portmonetki i portfele trzymać w zamykanych wewnętrznych kieszeniach kurtki czy płaszcza. Gdy wsiadamy do pojazdów komunikacji trzymajmy swoje bagaże przed sobą, a torebki z dokumentami i pieniędzmi zawsze zamknięte. Zwracajmy uwagę na otoczenie i na osoby, które przepychają się bez powodu, lub obserwują torebki lub kieszenie. Starajmy się unikać zatłoczonych miejsc. Zdrowy rozsądek to najlepszy strażnik naszego dobytku. W tym czasie na ulicach będzie większa ilość policjantów, do których zawsze można się zwrócić o pomoc – przestrzegają policjanci.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …