Najnowsze informacje

Praca domowa – potrzeba czy przykra konieczność? Są jeszcze miejsca na konferencję

Do dyrektorów szkół i nauczycieli II etapu edukacyjnego kierowana jest konferencja prezentująca różne stanowiska wobec prac domowych zadawanych uczniom. Chętni do udziału jeszcze mogą się zapisywać.
Konferencja „Różne spojrzenia na zadawanie prac domowych uczniom – potrzeba czy nawyk?” odbędzie się 18 kwietnia w godz. 12.00–16.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku, ul. Gałczyńskiego 28 (wykłady) oraz w MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26 (część warsztatowa).
W programie jest m.in. wykład dr Aleksandry Piotrowskiej z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, która od lat współpracuje z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi, propagując wiedzę psychologiczną. To autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, popularyzujących rozwiązania i metody postępowania w trudnych sytuacjach.
Konferencja jest adresowana do dyrektorów szkół podstawowych oraz nauczycieli II etapu edukacyjnego. – Prace domowe to nieodłączny element życia szkolnego. Powinny utrwalać wiedzę i umiejętności. Tymczasem dzieci i ich rodzice skarżą na nadmiar zadawanych zadań, które według nich powodują przemęczenie, utrudniają wypoczynek i rozwijanie pasji. MSCDN Wydział w Płocku zaprasza na konferencję, podczas której eksperci postarają się wyjaśnić, jakie są zyski i straty z zadawania prac domowych oraz podadzą konstruktywne przykłady do zastosowania w praktyce – mówią zapraszając do udziału w konferencji organizatorzy z MSCDN Płock.
Celem jest prezentacja różnych stanowisk wobec uczniowskich prac domowych oraz podniesienie świadomości nauczycieli w aspekcie efektywnego planowania pracy dydaktycznej. Udział w konferencji jest bezpłatny. Elektroniczne formularze zgłoszeniowe na konferencje i warsztaty dostępne na stronie: plock.mscdn.pl.
rad

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …