Pożar drewnianych budynków w Słubicach

W nocy, 19 marca strażacy ze Słubic dostali dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do pożaru na jednej z ulic w Słubicach. Po dotarciu jednego zastępu GBA na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień pojawił się na ulicy Wiślanej i zajął drewnianą stodołę oraz mniejsze, również drewniane, budynki gospodarcze.
Wiatr kierował płomienie na pobliski budynek mieszkalny, na szczęście niezamieszkały. Dlatego też strażacy musieli prowadzić działania na dwóch frontach, gasząc resztki palących się budynków i broniąc przed pożarem obiekt mieszkalny. – Niestety w części gospodarczej budynku mieszkalnego znajdowały się drewniane elementy wyposażenia oraz składowana była słoma, która uległa zapaleniu. W celu wykonania dostępu do tej części budynku niezbędne było wycięcie drzwi przy pomocy piły do stali. Dodatkowo niezbędne było odłączenie prądu od budynku. Warunki wymagały pracy w aparatach ODO – informują strażacy ze Słubic.
W trakcie ich działań na miejsce zdarzenia dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku i OSP w Gąbinie oraz policja.
Mieszkańcy wskazali strażakom hydrant, do którego podłączono pojazd. Pożar po kilkudziesięciu minutach  zduszono i  przelano pogorzelisko. Droga w trakcie działań była całkowicie zablokowana.

(jb)

Fot. OSP Słubice

Zobacz kolejny artykuł

Weekend majowy z szachami klasycznymi

Klub Szachowy Hetman Płock i Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa (SDK) zapraszają wszystkich umiejących …