Policyjny pościg w Bledzewie. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sierpeckiej komendy w trakcie patrolu zauważyli kierującego fordem jadącego bez włączonych świateł mijania. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.
Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 4 marca. – Policjanci z sierpeckiej drogówki w miejscowości Bledzewo zwrócili uwagę na kierującego fordem, który jechał bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich wyciągnął tarczę do zatrzymywania pojazdów, na widok której mężczyzna siedzący za kierownicą forda zaczął gwałtownie przyspieszać i uciekać. Policjanci poinformowali dyżurnego sierpeckiej komendy o pościgu i pojechali za uciekającym fordem – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. Aleksandra Szarwińska.
W trakcie pościgu mężczyzna próbował zjechać w pobliski las, a gdy zobaczył, że dalej nie przejedzie z uwagi na wycinkę drzew, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Jednak policjanci nie odpuszczali. Pobiegli za mężczyzną i po kilkuset metrach schwytali i obezwładnili mężczyznę. – Nietrzeźwym kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a stan techniczny jego pojazdu pozostawia wiele do życzenia. Kierujący będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, kierowanie bez wymaganych uprawnień i jazdę „na podwójnym gazie” – dodaje sierż. Aleksandra Szarwińska.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …