Najnowsze informacje

Po pierwsze bezpieczeństwo

Nadchodzący weekend majowy jest to czasem wzmożonego ruchu na drogach, dlatego też policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Policja, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, będzie przeprowadzać wzmożone kontrole. Również my – kierowcy i piesi, powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mazowiecka policja przypomina najważniejsze zasady, których powinniśmy przestrzegać.
Po pierwsze, jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych.
Policja przypomina również o odpowiednim zabezpieczeniu mienia: przed wyjazdem pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte. Pamiętajmy o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Poprośmy zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem.
Podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu.
Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność. Unikajmy nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci.
Jednocześnie policjanci informują, że obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:
30 kwietnia od godziny 18:00 do godziny 22:00,
1 maja od godziny 8:00 do godziny 22:00,
2 maja od godziny 18:00 do godziny 22:00,
3 maja od godziny 8:00 do godziny 22:00.
Eliza Kinalska

Zobacz kolejny artykuł

Płocki raport drogowy 14 sierpnia

Informujemy, gdzie w dniu 14 sierpnia będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …

Akcja „Bezpieczny sierpień 2018”

Od 14 do 16 sierpnia policjanci z płockiej drogówki będą prowadzili działania w ramach akcji …