Najnowsze informacje

Płockie obchody Narodowego Święta Niepodległości

W Płocku uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczną się w sobotę, 11 listopada o godz. 9.15 od zbiórki pocztów sztandarowych i pododdziałów na pl. Obrońców Warszawy. Kwiaty zostaną złożone pod pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego – żołnierzy Legionów Polskich.
O godz. 10.00 w katedrze rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie ok. godz. 11.10 rozpoczną się uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza. W południe uroczystości przeniosą się na Stary Rynek. Tam wystąpi chór szkoły muzycznej pod kierunkiem Andrzeja Sitka, będzie degustacja rosołu z gęsiny i akcja „Marcelinki”, przygotowana przez SP 24.
Imprezami towarzyszącymi będzie „Dzień kuchni polskiej” i „Ogniska patriotyzmu”, czyli wspólne śpiewanie o godz. 19.00 pieśni patriotycznych w płockich parafiach.
W niedzielę, 12 listopada o godz. 12.00 z pl. Obrońców Warszawy wystartuje III Płocki Rowerowy Rajd Niepodległości. Natomiast o godz. 17.00 na Starym Rynku rozpocznie się podwieczorek patriotyczny, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ławeczce druha Wacława Milke. Będzie też kontynuowana akcja „Marcelinki”.
W poniedziałek, 13 listopada o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się koncert wychowanków i nauczycieli MDK z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Natomiast w środę, 15 listopada, o godz. 18.00 w Książnicy Płockiej rozpocznie się koncert „Barykada niepodległości”. To koncert kameralny pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego działającego przy POKiS pod kierunkiem Sławomira Gałczyńskiego.

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …