Płocki Wolontariat zaprasza uczniów do pomagania

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści mogą dołączyć do nowego pomocowego projektu Płockiego Wolontariatu. Chętni na warsztatach plastycznych będą malowali obrazy, które trafią do Kapitalnego Sklepu. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomaganie najbardziej potrzebującym dzieciakom z Płocka
Wspólne tworzenie obrazów, to kolejny projekt Płockiego Wolontariatu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji bytowej.
Projekt adresowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjów oraz pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych z Płocka. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach plastycznych, podczas których wspólnymi siłami będą tworzyć kolorowe obrazy. Wykonane prace zostaną przekazane do Kapitalnego Sklepu – pierwszego w Płocku sklepu charytatywnego.
Realizacja projektu będzie okazją do promocji idei wolontariatu i zachęcenie młodych ludzi do angażowania się w działania pomocowe. Spotkania organizowane w siedzibie Płockiego Wolontariatu dadzą też możliwość zaprezentowania zasad pracy wolontariuszy i przedstawienia młodym ludziom dostępnych dla nich form działania.
Chętni do udziału w projekcie mogą się zgłaszać telefonicznie do Płockiego Wolontariatu pod nr 24 364 76 20.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W …