Pierwszy weekend stycznia z halową piłką nożną. Urodziny Szymona

Jeden z najlepszych polskich zawodników w biegach przeszkodowych Przemysław Głoskowski twierdzi, że o popularności imprezy sportowej świadczy to, jak bardzo czekają na nią uczestnicy. Jeśli zawody lub turniej mają odbyć się za pół roku, a zainteresowani w napięciu czekają, by się zapisać, bo po kilku minutach limit miejsc zostaje wyczerpany, to oznacza, że impreza jest wyjątkowo udana.
Jedną z imprez organizowanych w Płocku jest otwierający rok turniej halowej piłki nożnej Płock Cup. Praktycznie tuż przed zakończeniem jednej edycji limit przyjmowania zespołów na następną jest wyczerpany. Kto spóźni się o kilka minut, musi czekać rok na następną edycję.
6 i 7 stycznia odbędzie się VIII edycja turnieju. Jak co roku zainteresowanie zawodami było tak duże, że organizator zdecydował się zwiększyć liczbę drużyn, które wystartują w zawodach.
– Z 21 zespołem w turnieju jest taka historia. Przed rokiem zawodnicy z Wągrowca nie zdążyli zgłosić swojego udziału, ale przyjechali do Płocka i przez dwa dni oglądali zmagania zawodników na hali. Bardzo im się podobało i poprosili, abyśmy o nich pamiętali przy ustalaniu składu VIII edycji. Oczywiście obiecaliśmy, ale potem… zapomnieliśmy. Po zamknięciu listy przypomnieli się, a skoro obiecaliśmy, zapadła decyzja, że dotrzymujemy słowa, i zostali wpisani na listę jako 21 drużyna. Dlatego grupa E jest 5-zespołowa – tłumaczy organizator turnieju Tomasz Marciniak.
Organizatorami turnieju Płock CUP są Tomasz Marciniak i Przemysław Michalski. Kibice, którzy obserwowali poprzednie edycje, doskonale wiedzą, że jedną z okazji, dla których turniej się odbywa, są urodziny Szymona Marciniaka, sędziego międzynarodowego, który ma ogromne szanse, by spełnić swoje marzenie i prowadzić pojedynki na Mundialu. Niewykluczone, że w styczniu ogłoszona zostanie lista arbitrów. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się płocki sędzia. Będzie to prawdopodobnie jedyny reprezentant Płocka na najważniejszej futbolowej imprezie świata.
Dodajmy, że Szymon nie tylko będzie obecny na hali Zespołu Szkół Technicznych, gdzie turniej zostanie rozegrany, ale będzie sędziował wszystkie spotkania. Pomogą mu w tym Krzysztof Nejman i Rafał Szczytniewski.
W VII edycji turnieju, rozgrywanej 6 stycznia 2017 roku, w finale Młode Orły –zwycięzca VI edycji przegrał, ale dopiero w rzutach karnych z Dzbanami Łódź. – Przez siedem edycji nikomu nie udało się obronić tytułu, może to się uda w VIII edycji. Zapraszamy kibiców, emocji na pewno będzie bardzo dużo, na dodatek przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Chcemy, żeby trybuny hali zapełniły się do ostatniego miejsca. A będzie ciekawie, bo na parkiecie zobaczymy aktualnych zawodników ekstraklasy, I i II ligi, także takich z przeszłością ekstraklasową – zachęca do obejrzenia zmagań piłkarzy na żywo Tomek Marciniak.
Atrakcje to przede wszystkim mnóstwo konkursów z nagrodami, wśród których dorośli znajdą darmowe wejściówki na płockie siłownie, pamiątki klubowe płockich drużyn piłki nożnej, a dzieci plecaki i gry play station. Gadżety dla pań ufundowała także Ewa Chodakowska. Organizatorzy zapewniają, że wystarczy podstawowa wiedza o piłce nożnej, by wygrać nagrodę.
W sobotę mecze eliminacyjne rozgrywane będą od godz. 9.00 do 20.00, w niedzielę o godz. 9.00 rozpoczną się mecze finałowe, zaś od godz. 15.00 – pojedynki o medale. Zakończenie przewidziano na godz. 17.00.
Jol.

 

Zobacz kolejny artykuł

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Płoccy policjanci odnaleźli 65-latka z Płocka. Leszek Wiśniewski został odnaleziony w Płocku, dzięki informacjom zamieszczonym …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują 65-letniego płocczanina – Leszka Wiśniewskiego. – Mężczyzna wyszedł na spacer 15 września …