Pamięci Marca’68

6 marca (wtorek) o godz. 18.00 Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na wernisaż wystawy „Marzec 1968” przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Na ekspozycji zobaczymy kilkadziesiąt zdjęć i dokumentów, ukazujących przebieg wydarzeń marcowych w różnych miastach Polski: począwszy od spektaklu „Dziady” w Teatrze Narodowym, wiece studenckie, manifestacje uliczne, masówki w zakładach pracy, po kampanię antysemicką i emigrację pomarcową.
Dzień później (środa) również w MŻM odbędzie się premiera książki „Płoccy wypędzeni. Marzec’68” Rafała Kowalskiego, zastępcy kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich. Spotkanie poprowadzi Renata Kraszewska z Książnicy Płockiej.
8 marca (czwartek) MŻM wyświetli film dokumentalny „Dworzec Gdański”, który jest próbą zmierzenia się z bolesnymi wydarzeniami roku 1968. Scenariusz do filmu napisała Teresa Torańska, wyreżyserowała go Maria Zmarz-Koczanowicz (godz. 18.00).

(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Pijany pieszy pod kołami ciężarówki

Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek, 18 września wieczorem w Pomarzankach. …

Plan pracy drogowców na 19 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …