Najnowsze informacje

Oszuści okradli starszą osobę

14 grudnia dwoje oszustów okradło starszą osobę. Kobieta i mężczyzna weszli do mieszkania seniorki przy ulicy Królowej Jadwigi w Płocku pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy. Korzystając z chwili nieuwagi starszej pani, jedno z fałszywych kontrolerów ukradło jej pieniądze. – W związku z tym zdarzeniem policjanci po raz kolejny przypominają i apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas kontaktu z osobami obcymi, które chcą wejść do naszego mieszkania. Każdy pracownik instytucji dokonującej kontroli w mieszkaniach musi mieć identyfikator, o którego należy poprosić przed wpuszczeniem osoby do mieszkania. Dodatkowym działaniem będącym zabezpieczeniem przed przestępstwem będzie wykonanie telefonu do tej instytucji bądź – jeżeli jest to pracownik spółdzielni mieszkaniowej, do administracji osiedla, czy w danym terminie powinna być prowadzona kontrola wodomierzy, gazomierzy czy też liczników energii lub bezpieczników – komentuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Ponadto w ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 17 kolizji drogowych – 12 na ulicach Płocka i pięć na drogach powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierowców – w Mąkolinie, Troszynie Polskim i Starym Gulczewie. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli siedem osób.
Pomiędzy 12 a 14 grudnia złodzieje włamali się do jednego z mieszkań przy al. Jana Pawła II w Płocku Ukradli biżuterię i sprzęt elektroniczny. Straty oszacowano na około 21,4 tys. złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nietrzeźwi kierowcy i złodzieje

W czasie minionego weekendu policja zarejestrowała 15 kolizji, siedem na drogach Płocka i osiem na …

Plan pracy drogowców na 16 lipca

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Uzupełnianie ubytków nawierzchni …