ORLEN zaprasza seniorów na bezpłatne przedstawienia kulturalne

PKN ORLEN zaprasza płocczan na bezpłatne przedstawienia kulturalne. Tym razem inauguruje projekt adresowany dla mieszkańców w wieku od 65 roku życia. Pierwszy spektakl odbędzie się już w najbliższy wtorek, 13 marca o godzinie 13.00 na deskach sceny Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. B. Krzywoustego 3 w Płocku.
Seniorzy zobaczą muzyczne, rozśpiewane przedstawienie pt. „Szesnaście róż”. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Anzorge – związanej niegdyś z płockim teatrem i ulubienicą publiczności, a także aktorką znaną m.in. z seriali „Egzamin z życia” i „Ojciec Mateusz” – miał swoją prapremierę na Festiwalu Teatrów w 2016. Spotkał się tam z entuzjastycznym, ciepłym, serdecznym odbiorem festiwalowej publiczności.
Według scenariusza szesnasta rocznica ślubu pewnej pary małżeńskiej staje się podstawą do odkrycia kilku tajemnic. Służą temu piosenki do wierszy m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Mariana Hemara, Jonasza Kofty. Wespół z prozą Jana Polaka, zarazem scenarzysty i reżysera przedstawienia, tworzą one wielobarwny obraz związku dwojga ludzi. Jest więc zabawnie, serdecznie, ironicznie, a nawet i niepokojąco…
Poznali się jeszcze w szkole, pobrali na studiach, dorobili M-3 „z drugiej ręki”… Wspólna podłoga, ściany, łóżko. Wspólne decyzje, grono przyjaciół, uśmiechy, pocałunki, wspólne idealne życie… i całkiem osobne, nie zawsze idealne tajemnice. Słowem: małżeństwo, jakich wiele. On w każdą rocznicę przynosi jej różę, a rocznica staje się pretekstem do ożywienia ciepłych wspomnień i odkrycia kilku kart. Dzisiaj przynosi szesnastą. To będzie róża i rocznica pamiętna. Dla obojga. W „Szesnastu Różach” rocznica ślubu staje się więc impulsem do ożywienia wspomnień. A jak to zrobić najlepiej? Oczywiście śpiewająco!
Po spektaklu dla widzów przewidziano niespodziankę w postaci warsztatów wokalnych.
Osoby zainteresowane spektaklem mogą się zgłaszać po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w piątek, 9 marca. Zaproszenia wydawane będą od godziny 12.00 do wyczerpania limitu. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.
Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zobacz kolejny artykuł

Świętujemy Niepodległość

21 września w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się Festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez …

Plan pracy drogowców na 21 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …