Oddawaj krew i pomagaj z Legionem

W sobotę, 1 czerwca można będzie oddawać krew w ramach akcji Krwawa Sobota z Legionem. To już kolejne spotkanie w ramach akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock i oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Tym razem krew dawcy będą oddawali krew na Legion na kod 500 albo żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty na kod 564.
Zadanie zostało sfinansowane w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Urzędu Miasta Płocka.
Krwawe soboty organizowane są przez cały rok, począwszy od lutego. Co tak naprawdę kryje się pod akcją „Krwawe Soboty”? Nic innego, jak kolejny projekt płockiego oddziału HDK Legion promującego akcję honorowego krwiodawstwa. – W naszej działalności cały czas myślimy o tym, jak zachęcić kolejne osoby do wstąpienia w szeregi krwiodawców. A co za tym idzie ratowania zdrowia i życia innych osób. Bo do tej pory nikt nie wymyślił lekarstwa na krew. Udaje się je zastąpić dzięki krwi innych osób. Im ich więcej tym większej liczbie osób można pomóc. A my staramy się, żeby liczba krwiodawców była jak największa – mówi Karol Krajewski, koordynator płockiego oddziału Klubu HDK Legion.
Stąd pomysł na kolejną, tym razem cykliczną, prowadzoną przez cały rok akcję. W jedną sobotę miesiąca w punkcie krwiodawstwa na Winiarach można będzie przyjść i oddać krew. – Dlaczego soboty? Aby osoby pracujące miały także możliwość oddawania krwi. A wiemy, że sporo jest osób, które chciałyby dołączyć do grona krwiodawców, ale z racji zawodowych nie mają czasu. Zatem sobota jest przede wszystkim dla nich i oczywiście dla wszystkich chętnych, którzy chcą pomagać innym i dołączyć do naszego Legionu – przedstawia nowy projekt Karol Krajewski. I dodaje, że działający od roku w Płocku Klub HDK Legion to przede wszystkim promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Ale także promowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Płoccy „Legioniści”, jak mówią sami o sobie członkowie Klubu, to osoby zaangażowane do działania, tworzące doskonałą drużynę. – Kilkoro obecnych członków od 10 lat aktywnie uczestniczyło w organizacji podobnej inicjatywy na terenie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku – mówi Karol Krajewski. – Oprócz chęci do działania i pomagania mamy doświadczenie. Chcemy te wszystkie atuty wykorzystać, aby pomagać jak najwięcej i zachęcić jak największe grono osób gotowych do oddawania krwi oraz do współpracy i szerzenia tej wspanialej idei – mówi Karol Krajewski, dodając, że przy takich okazjach legioniści poznają nowe osoby chętne do współpracy.
Pierwsi chętni dołączyli do płockich legionistów podczas ubiegłorocznych akcji: AudioKrew ( akcja organizowana podczas trwania największego europejskiego festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver) czy 100 litrów na 100-klecie Odzyskania Niepodległości.
W ramach akcji „Krwawe Soboty” osoby chcące dołączyć do grona krwiodawców i Klubu HDK Legion będą miały jeszcze okazję w następujące soboty: 1 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 7 września, 5 października, 7 grudnia. Akcje będą prowadzone w punkcie krwiodawstwa w szpitalu na Winiarach, w godzinach od 7.00 do 12.00.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Fundusz Grantowy dla Płocka – zgłoszenia tylko do 20 maja!

100 tysięcy złotych przeznaczyła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.