Nowoczesne technologie – warsztaty dla studentów

Kim jest coolhunter, trener bota czy UX Designer? Ruszają warsztaty ‚‚Technologie i zawody przyszłości. W poszukiwaniu swoich najlepszych kompetencji zawodowych’’.
Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Zawód, który wybiera się przed studiami, po 5 latach może okazać się zupełnie nierozwojowy, ponieważ programy studiów nadal nie nadążają za rozwojem technologii. – Zgodnie z najnowszymi badaniami rynku blisko połowa zawodów obecnych na dzisiejszym rynku pracy w ciągu najbliższych 25 lat zostanie zastąpiona przez maszyny. Nowe technologie, takie jak np. sztuczna inteligencja, robotyka czy po prostu zwykła automatyzacja procesów, sprawiają, że wiele z obecnych zawodów zniknie z rynku, a w ich miejsce powstaną nowe. Automatyzacji i cyfryzacji ulegnie też spora grupa zawodów związanych z przetwarzaniem i obróbką danych, przede wszystkim finansowych i prawnych. Powyższa sytuacja nie dotyczy tylko zmian w obszarze profili zawodowych, dotyczy również całych firm, które już teraz muszą adaptować się do nowych warunków rynkowych. Dobrym przykładem jest tutaj zawód programisty, który święci triumf na rynku pracy – twierdzi Małgorzata Gontarek, organizator wydarzenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zawodów przyszłości, koniecznie zajrzyj na organizowane w Płocku warsztaty ‚‚Technologie i zawody przyszłości’’.
Spotkanie organizowane jest przez inicjatywę Startup Płock i WebTango.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.
Warsztaty są bezpłatne i odbędzie się 20 lutego (wtorek) w PWSZ, ul. Gałczyńskiego 28, w godzinach 10-12. Od godziny 12 przez dwie godziny każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z darmowych konsultacji.
Warsztaty dedykowane są: studentom, uczniom szkół średnich, przedstawicielom firm i startupów, doradcom zawodowym oraz wszystkich, którzy szukają pomysłu na siebie.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/763369837184942/. Kontakt do organizatora: malgorzata@startupplock.pl. Partnerami Wydarzenia są: Urząd Miasta Płocka, Cifal Płock, PWSZ.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Płoccy policjanci odnaleźli 65-latka z Płocka. Leszek Wiśniewski został odnaleziony w Płocku, dzięki informacjom zamieszczonym …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują 65-letniego płocczanina – Leszka Wiśniewskiego. – Mężczyzna wyszedł na spacer 15 września …