Nowe nagrody muzyczne – Polish Hip-Hop Music Awards

Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival poinformowali na swoim facebookowym profilu, że oprócz organizacji festiwalu zamierzają również wręczać własne nagrody muzyczne, które będą nazywały się Polish Hip-Hop Music Awards. Zdradzili również, w jakich kategoriach zostaną przyznane nagrody i kiedy odbędzie się gala wręczenia statuetek.
We wpisie na profilu PHHF możemy przeczytać: – Branża hip-hopowa jest jedną z głównych sił napędowych całego polskiego przemysłu muzycznego. To płyty polskich raperów należą do najpopularniejszych i każdego tygodnia okupują czołowe miejsca na listach sprzedaży. (…) Nawet pomimo wszystkich zalet i ciągłego rozwoju gatunku, polski hip-hop ciągle jest zjawiskiem niedocenianym, wręcz zmarginalizowanym przez środowisko muzyczne – piszą organizatorzy. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, postanowiliśmy stworzyć nowe wydarzenie, ściśle powiązane z organizowanym od 2013 roku, największym polskim festiwalem hip-hopowym odbywającym się w Płocku. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu, zmusiły nas do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards – dodają.
Jak zaznaczają organizatorzy, przygotowania do tego wydarzenia trwają od prawie pół roku. Obecnie prowadzone są rozmowy ze sponsorami, partnerami medialnymi i jedną ze stacji telewizyjnych.
Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone na początku 2020 roku podczas uroczystej gali. Prowadzącymi uroczystość będą prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie.
Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach: płyta roku, singiel roku, street singel roku, utwór roku, kooperacja roku, artysta roku, zespół roku, debiut roku, odkrycie roku, wydarzenie roku, nielegal roku, producent roku, video roku oraz featurning roku.

(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Gąbina mogą porozmawiać o bezpieczeństwie

Komendant Miejski Policji w Płocku zaprasza mieszkańców gminy Gąbin na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Spotkanie …