NOSFERARTUR. Kolejny film Piotra Bały

W najbliższy poniedziałek w kinie Helios odbędzie się premiera kolejnego już filmu Piotra Bały. Tym razem aktor płockiego Teatru Dramatycznego znów w roli reżysera zaprasza na film „NOSFERARTUR”.
To już kolejny film realizowany we współpracy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Poprzedni to „Biuro matrymonialne”. Tym razem Piotr Bała zaprasza do obejrzenia zabawnej, pełnej niespodziewanych zdarzeń, trochę strasznie brzmiącej historii zatytułowanej NOSFERARTUR.
Najnowszy film Piotra Bały to opowieść o zabawnej historii w wykonaniu mieszkańców DPS w Brwilnie. – Główną bohaterką jest Honorata Bartoszkowa, która uporczywie twierdzi, że jej sąsiad jest wampirem. Za punkt honoru uważa dowiedzenie swojej teorii. Jej działania doprowadzają do wielu zabawnych sytuacji, które stają się udziałem mieszkańców całej okolicy. W obrazie znajdą się także nawiązania do sztuki Brama Stokera pt: ,,DRAKULA” – zdradza kilka filmowych szczegółów reżyser filmu aktor Piotr Bała.
Projekty filmowe i teatralne Piotra Bały od początku wspierają samorządowcy, politycy, którzy występują w roli aktorów. Nie inaczej jest i tym razem. W filmie poza mieszkańcami DPS na ekranie zobaczymy marszałka Adama Struzika, starostę Mariusza Bieńka oraz wiele osób związanych z płockimi instytucjami.
Filmowe i teatralne projekty aktor płockiego Teatru Dramatycznego realizuje od dziesięciu lat. Zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, wykluczonymi społecznie oraz młodzieżą. Odnosi sukcesy nie tylko na polu artystycznym, ale i dydaktycznym. Tak było przy projekcie ,,Rozmowy komórkowe’’, w którym brała udział trudna młodzież z terenu starego miasta. – Do pracy ze mną skłania ludzi ciekawość oraz chęć zrobienia czegoś o czym być może skrycie marzyli. Dzięki temu otwierają się , poznają nowe osoby – mówi reżyser. A dyrektor DPS w Brwilnie Joanna Siemiątkowska dodaje, że mieszkańcy pracując z Piotrem Bałą urzeczywistniają swoje marzenia. A ona sama zachęca mieszkańców do podejmowania wyzwań. I jest już pomysł na kolejne. Tym razem zrealizowania sztuki kostiumowej. A reżyser odpowiada na to: – Czemu nie?
Najnowszy film Piotra Bały, tak jak poprzednie, ma swoje przesłanie. Pokazuje, że integracja rozmaitych osób może nieść ze sobą coś ważnego. A ,,Nosferartur’’ to kolejna udana próba stworzenia podopiecznym DPS warunków do pokazania sobie i innym, że można robić rzeczy niezwykłe, w dodatku takie, które nie odejdą wraz z upływającym czasem. Film będzie wydany na dvd i będzie stanowił miłą pamiątkę ze wspólnej pracy.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Policja szuka świadków wypadku

Komenda Miejska Policji w Płocku poszukuje świadków wypadku drogowego do którego doszło 7 maja około …