Noc Literackich Inspiracji w Książnicy Płockiej

18 maja (sobota) od godz. 18.00 do północy Książnica Płocka czeka na miłośników dobrej literatury. Przewodnicy będą co kwadrans prowadzić kolejne grupy przez wszystkie atrakcje i niespodzianki.
Na dobry początek goście zostaną zabrani w „międzygalaktyczną podróż” na Stację Kosmiczną im. Stanisława Lema. Poznamy twórczość znakomitego pisarza, a przy okazji zwiedzimy układ słoneczny oraz inne galaktyki. Czytelnicy-dłużnicy będą mieli jedyną okazję bezkarnego rozliczenia się z niezwróconych w terminie książek.
Po powrocie z pozaziemskiej podróży, weźmiemy wezmą udział w rekrutacji do kultowej Akademii Pana Kleksa. Oceniane będą umiejętności manualne i plastyczne, wiedza geograficzna oraz siła fizyczna biorących udział w castingu.
Kolejna atrakcja to wycieczka do XIX-wiecznej Warszawy oraz spotkanie z Izabelą Łęcką, Stanisławem Wokulskim, Ignacym Rzeckim – bohaterami „Lalki” Bolesława Prusa. W scenerii słynnego sklepu Wokulskiego dyżurujące subiektki szczegółowo zapoznają gości z ofertą. W specjalnie zaaranżowanym atelier fotograficznym będzie można zrobić sobie zdjęcie w stroju z epoki, a na koniec przyjrzeć się niezwykłym lalkom z unikalnej prywatnej kolekcji.
Ostatni przystanek to biblioteczny ogród, w którym uczestnicy poczują się jak bohaterowie książek Sienkiewicza.

(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Konferencja prasowa Kukiz’15 w Płocku

Kolejne ugrupowanie, którego przedstawiciele starają się o mandaty w Parlamencie Europejskim przedstawiło w Płocku swój …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.