Niebezpieczny pożar lasu – ogień przemieszczał się w kierunku budynków

W środę, 5 czerwca w godzinach popołudniowych strażacy z OSP Słubice otrzymali informację o pożarze lasu w Grzybowie. – Zastaliśmy rozwijający się pożar traw na polanie, który obejmował już pojedyncze, mniejsze drzewa. W pierwszej ocenie stwierdzono pożar na obszarze ok. 0,5 ha, jednakże wiatr skutecznie rozwijał pożar. Po dokładnym rozpoznaniu stwierdzono, że obszar objęty pożarem to ok. 2 ha. Ponadto w jego obrębie znajdowały się linię średniego i niskiego napięcia, a czoło pożaru przemieszczało się w kierunku budynków mieszkalnych – relacjonują strażacy z OSP Słubice.
Pożar rozwijał się dynamicznie ze względu na wiatr. W pierwszej fazie strażacy próbowali opanować ogień, który rozprzestrzeniał się w kierunku budynków mieszkalnych. – Udało się to jedynie częściowo. Rozwinięta została linia główna i dwie linie gaśnicze, na których budowę zostały zużyte wszystkie odcinki węży tłocznych, jakie znajdują się na wyposażeniu samochodu – informują strażacy.
W trakcie działań OSP Słubice na miejsce pożaru przybyły kolejne zastępy z JRG nr 2 i nr 3 w Płocku, OSP Gąbin, OSP w Dobrzykowie, OSP w Juliszewie oraz OSP Łaziska. – Wsparcie kolejnych zastępów pozwoliło opanować sytuację i przyłapać płomienie. Ostatnim punktem było przelanie pogorzeliska – informują strażacy z OSP Słubice. Na miejscu oprócz strażaków działali również pracownicy Zakładu Energetycznego.

(ek)

Fot. OSP Słubice

Zobacz kolejny artykuł

Dzień Gotyku Ceglanego w Płocku. Szansa na zwiedzenie Małachowianki

15 czerwca to Dzień Gotyku Ceglanego. Tego dnia liczni członkowie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego zapraszają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.