Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej i interwencji

Sierpeccy policjanci w ciągu dwóch tygodni dwukrotnie ujawnili i zabezpieczyli ponad 40 gramów narkotyków. Trzem zatrzymanym mężczyznom zostały już przedstawione zarzuty posiadania substancji odurzających.
W połowie stycznia w wyniku czynności operacyjnych podjętych przez sierpeckich kryminalnych podczas kontroli drogowej osobowego volkswagena passata ujawnili i zabezpieczyli torebkę strunową z marihuaną. Poza tym funkcjonariusze sprawdzili teren, na którym chwilę wcześniej przebywali mężczyźni. Na poboczu drogi, w foliowej torbie znaleźli kolejne porcje narkotyków – marihuany i mefedronu już w znacznej ilości: około 40 gramów. Obaj mężczyźni – jak się okazało ojciec i syn, zostali zatrzymani i przesłuchani do sprawy. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat – informuje oficer prasowy sierpecki policji sierż. Aleksandra Szarwińska.
Natomiast 4 lutego dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że 26-letni mężczyzna zachowuje się agresywnie w stosunku do swoich sąsiadów z bloku i kieruje pod ich adresem groźby. – Na miejsce szybko został wysłany patrol policji, który wylegitymował mężczyznę, a w toku wykonywanych czynności przeszukania jego odzieży policjanci ujawnili 5 torebek strunowych z zawartością marihuany. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków oraz gróźb karalnych kierowanych do swoich sąsiadów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Aleksandra Szarwińska.
(jac)
Fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek, odebrane prawa jazdy, kradzieże. Święta w policyjnych statystykach

21 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Bielskiej doszło do wypadku. – Policjanci wykonujący czynności …