Najnowsze informacje

Narkotyki warte około 50 tysięcy złotych. Zatrzymanie w Dobrzykowie

Płoccy policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość to około 50 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn zajmujących się przestępczym procederem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali w Dobrzykowie dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 34 i 27 lat, mieszkający w Płocku, którzy wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. – Przestępcy poruszali się dwoma samochodami, starszy mężczyzna pilotował młodszego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, którzy użyli psa do poszukiwań narkotyków, przeszukali pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni. W samochodzie młodszego pies zareagował na papierową torebkę, leżącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu okazało się, że w torebce znajduje się biały proszek. Tester użyty do badania tej substancji wykazał wynik w kierunku amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zabezpieczone zostały również narkotyki, których waga po sprawdzeniu wyniosła ponad 1 kg. Wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 50 tysięcy złotych – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora pod zarzutem handlu środkami odurzającymi. Prokurator po zapoznaniu się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.
Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.
(jac)
Fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Wiejskie klimaty w zoo

Płocki Ogród Zoologiczny wraz z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMP zapraszają na imprezę rodzinną „Wiejskie klimaty …

Piraci drogowi zatrzymani

W środę, 15 sierpnia płoccy policjanci odnotowali dwie kolizje, jedną w Płocku i jedną na …