Na upały dla seniorów w Płocku: szachy, warcaby i filmy

Centrum Aktywności Seniora zaprasza seniorów do udziału w prowadzonych zajęciach. Panujące upały to dobry czas na to, by ciekawie spędzić dzień w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Centrum Aktywnego Seniora, prowadzone przez płocki oddział Polskiego Związku Emerytów, rencistów i Inwalidów mieści się przy ulicy Otolińskiej 6. Płoccy seniorzy mogą tu spędzić czas na oglądaniu filmów, wybrać grę w szachy, warcaby, karty. Jak mówi Jadwiga Korneszczuk, przewodnicząca płockiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dla chętnych może być prowadzona gimnastyka korekcyjna.
Na zajęcia w CAS przy ul. Otolińskiej 6 można wybrać się w dni powszednie oraz w sobotę w godz. 9.00 – 20.00
W działającym od 2017 roku CAS realizowane różnego typu zajęcia i wydarzenia rozwijające zainteresowania płockich seniorów. Począwszy od zajęć kulturalnych jak: plastyczne, muzyczne, taneczne, biblioteczne, po zajęcia edukacyjne, między innymi: warsztaty komputerowe, kursy językowe, edukacja prozdrowotna, kursy florystyczne, kurs ogrodniczy i zajęcia sportowo- rekreacyjne
W siedzibie CAS mieści się sala aktywnego seniora do prowadzenia spotkań integracyjnych i okolicznościowych, gier, zajęć, wypoczynku, dwie sale warsztatowe, sala zajęć indywidualnych, pomieszczenia do spotkań indywidualnych, gabinet pielęgniarki, sala widowiskowa.
Tu także działa Dom Dziennego Pobytu dla osób z chorobą Alzheimera, gdzie zapewniona jest opieka, terapia zajęciowa, ruchowa, prowadzone są zajęcia ogólnoruchowe. Do dyspozycji uczestników zajęć są sale dziennego pobytu, sala do odpoczynku, gabinet terapeutyczny i aneks kuchenny.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Jest najemca lokalu na molo. Otwarcie w ciągu dwóch tygodni

Firma Nova Marina, dotychczasowy najemca lokalu gastronomicznego na płockim molo, wygrała przetarg na jego wynajem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.