Na Al. Kobylińskiego trwa usuwanie usterek

Wykonawca nowej kanalizacji deszczowej w Al. Kobylińskiego – na odcinku od skrzyżowania z ul. Topolową do al. Pawła Nowaka – zaczął dziś prace, które mają na celu usunięcie usterek asfaltowej nawierzchni.
W trakcie odbiorów ustaliliśmy bowiem, że ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu została wadliwie ułożona i wymaga wymiany. – Dziś zaczęło się frezowanie tej wierzchniej warstwy asfaltowej. Na razie odbywa się ono na południowym pasie Al. Kobylińskiego, na odcinku od al. Pawła Nowaka do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza. Następnie wykonawca przeniesie się na północną jezdnię, tę bliżej „Marynarza”. Prace naprawcze nie będą na razie wiązać się z całkowitym wyłączeniem ruchu, choć pewne utrudnienia na pewno wystąpią – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego referatu informacji miejskiej.
Całkowite zamknięcie przejazdu na czas naprawy nawierzchni na skrzyżowaniu Al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza oraz na odcinku Alei między ul. Łukasiewicza i ul. Topolową wykonawca zaplanował na okres po 24 marca. Całość naprawy powinna potrwać około dwóch tygodni, ale wszystkie terminy mogą ulec zmianie ze względu na pogodę. – Wszystkich prosimy o cierpliwość, ale zależy nam na wykonaniu nawierzchni Al. Kobylińskiego w jak najwyższym standardzie. Inwestycja ta nie zostanie odebrana dopóki nie będziemy mieli pewności zachowania odpowiedniej jakości położonego tam asfaltu – dodaje Hubert Woźniak.

(jac)

 

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …