„Młodzież zapobiega pożarom” – najlepsi w powiecie

W SP nr 1 w Płocku odbyły się eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 30 uczestników z gmin powiatu płockiego podzielonych na grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Patronat honorowy nad turniejem objęli starosta płocki Mariusz Bieniek oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Eliminacje składy się z części pisemnej i ustnej. Po zakończeniu eliminacji pisemnych uczestnicy wraz z opiekunami przeszli do Teatru Dramatycznego na spektakl „Pchła Szachrajka” przygotowany przez aktorów teatru płockiego.
Po spektaklu miał miejsce etap ustny, do którego zakwalifikowały się po 3 uczestników w każdej z grup wiekowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Rafała Szrajbera.
Najlepsi w powiecie płockim okazali się Karolina Matlęga – SP w Sikorzu (gm. Brudzeń Duży – I grupa wiekowa), Filip Fijałkowski – SP w Łącku (gm. Łąck – II grupa wiekowa), Krzysztof Siedlich – ZSCE im Ignacego Łukasiewicza (Płock – III grupa wiekowa). Będą oni reprezentować powiat płocki na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia.

gsz

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga! Zmieniają się godziny pracy Urzędu Miasta

Od 1 lipca do 31 sierpnia zmienią się godziny pracy niektórych stanowisk obsługi w Urzędzie …