Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Początek już jutro

W sobotę i niedzielę (18 -19 maja) Rejonowe Płockie WOPR organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. – Będzie to święto wodnych sportów motorowodnych rozgrywanych w Płocku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pan Adama Struzika, Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego oraz Starosty Powiatu Płockiego Pana Mariusza Bieńka.
Partnerem Głównym Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jest Urząd Miasta Płocka. Poza wymiarem czysto sportowym impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu na wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowodnych. Należy mieć świadomość, że będzie to jedna z największych imprez jakie odbędą się w Płocku w 2019 r. W płockich zawodach udział weźmie czołówka polskich zawodników, startujących z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie oraz zawodach rangi światowej. – Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h. Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną biegi w różnych klasach, a zawodnicy będą mieli do pokonania wytyczoną kolorowymi bojami, urozmaiconą slalomami i ostrymi nawrotami trasę – można być pewnym, że będzie dochodziło do wielu zaciętych pojedynków – informują organizatorzy.
W zawodach wystartuje ponad 50 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych i sprzętowych.
Ze względu na duże zainteresowanie imprezą, możliwe będą utrudnienia dla transportu kołowego w pobliżu miejsca rozgrywania zawodów (ul. Rybaki). Organizatorzy zwracają się z prośbą o pozostawianie samochodów na parkingach na terenie miasta Płocka i dotarcie na miejsce zawodów pieszo.
Zawody rozegrane będą w dniach 18 – 19 maja na Wiśle w pobliżu płockiego molo. Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw o godz. 11.00.
PKN ORLEN jest Sponsorem Rejonowego Płockiego WOPR .

(jac)

 

Zobacz kolejny artykuł

Zaginiony widziany był w Parzeniu. Poszukiwania nadal trwają

Przed południem pisaliśmy o zaginionym płocczaninie. Kilka godzin później do policji dotarły informacje, mogące pomóc …