Minister Gowin chwali płocką PWSZ

O 1 mln zł. została zwiększona subwencja dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. O powodach wsparcia dla uczelni mówił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. A o planach dotyczących uczelni, która w tym roku świętuje 20-lecie działalności, opowiadał jej rektor prof. Maciej Słodki.
Piątkowa konferencja dotyczyła dwóch tematów. Pierwszy to milionowe wsparcie przyznane w ramach programu Dydaktyczne Inicjatyw Doskonałości. Przypomnijmy, że od października ub. roku, trwa wdrażanie wielkiej reformy polskich uczelni czyli realizacja Konstytucji dla Nauki. – Jednym z elementów naszego działania jest położenie większego nacisku na jak najwyższy poziom kształcenia zawodowego. Ten cel realizowany jest przede wszystkim przez publiczne uczelnie, takie jak PWSZ w Płocku. Żeby dowartościować ten sposób kształcenia, bardzo poszukiwany przez pracodawców od ubiegłego roku ministerstwo nauki organizuje konkurs na dydaktyczną inicjatywę doskonałości – przedstawiał cel programu minister Gowin.
Od ubiegłego roku 15 najlepszych uczelni zawodowych wynagradzanych jest dodatkową kwotą miliona zł za najlepsze kształcenie i przygotowanie absolwentów do potrzeb rynku pracy. W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs za ubiegły rok. W gronie nagrodzonej 15 jest PWSZ w Płocku. – Ta nagroda jest potwierdzeniem efektywnej pracy, a dla studentów sygnałem, że warto studiować w publicznych uczelniach. Warto wybierać uczelnię w Płocku – uzasadniał przyznanie zwiększonej dotacji dla płockiej uczelni premier Gowin. I dodawał, że w ramach polityki zrównoważonego rozwoju ważne jest, aby polskie uniwersytety pięły się w górę w rankingach światowych, ale równie ważne jest, aby rozwijały się uczelnie kształcenia zawodowego.
Więcej informacji we wtorkowym wydaniu Tygodnika Płockiego.
rad

D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Wieczory Dobrej Myśli

Szkoły Katolickie w Płocku zapraszają na cykl spotkań „Wieczory Dobrej Myśli”. Pierwsze z nich odbędzie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.