Minister Gowin chwali płocką PWSZ

O 1 mln zł. została zwiększona subwencja dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. O powodach wsparcia dla uczelni mówił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. A o planach dotyczących uczelni, która w tym roku świętuje 20-lecie działalności, opowiadał jej rektor prof. Maciej Słodki.
Piątkowa konferencja dotyczyła dwóch tematów. Pierwszy to milionowe wsparcie przyznane w ramach programu Dydaktyczne Inicjatyw Doskonałości. Przypomnijmy, że od października ub. roku, trwa wdrażanie wielkiej reformy polskich uczelni czyli realizacja Konstytucji dla Nauki. – Jednym z elementów naszego działania jest położenie większego nacisku na jak najwyższy poziom kształcenia zawodowego. Ten cel realizowany jest przede wszystkim przez publiczne uczelnie, takie jak PWSZ w Płocku. Żeby dowartościować ten sposób kształcenia, bardzo poszukiwany przez pracodawców od ubiegłego roku ministerstwo nauki organizuje konkurs na dydaktyczną inicjatywę doskonałości – przedstawiał cel programu minister Gowin.
Od ubiegłego roku 15 najlepszych uczelni zawodowych wynagradzanych jest dodatkową kwotą miliona zł za najlepsze kształcenie i przygotowanie absolwentów do potrzeb rynku pracy. W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs za ubiegły rok. W gronie nagrodzonej 15 jest PWSZ w Płocku. – Ta nagroda jest potwierdzeniem efektywnej pracy, a dla studentów sygnałem, że warto studiować w publicznych uczelniach. Warto wybierać uczelnię w Płocku – uzasadniał przyznanie zwiększonej dotacji dla płockiej uczelni premier Gowin. I dodawał, że w ramach polityki zrównoważonego rozwoju ważne jest, aby polskie uniwersytety pięły się w górę w rankingach światowych, ale równie ważne jest, aby rozwijały się uczelnie kształcenia zawodowego.
Więcej informacji we wtorkowym wydaniu Tygodnika Płockiego.
rad

D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 25 kwietnia

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Uzupełnianie ubytków w …